KĀ NOTEIKT VAI JŪSU SUNIM IR KĀDA NO SIRDS SLIMĪBĀM?

Sirds mazspēja ir galvenais sirds problēmu iemesls. Sirds mazspējai ir dažādas formas un slimības attīstības mehānisms, bet lielākoties tās var iedalīt divos veidos - labās sirds puses mazspēja un kreisās sirds puses mazspēja.

Labajā sirds pusē vai priekškambarī nonāk asinis no visa ķermeņa (venozās asinis). Caur labo kambari tās nonāk plaušās un tad kreisajā sirds priekškambarī (jau arteriālas). Labās sirds puses mazspējas rezultātā veidojas asins sastrēgums, kas noved pie šķidruma uzkrāšanās dzīvnieka iekšējos orgānos, bet galvenokārt vēdera dobumā un aknās.

Kreisās sirds puses mazspējas rezultātā šķidrums, jeb eksudāts no asinsvadiem uzkrājas plaušās. Tieši šī šķidruma uzkrāšanās izraisa dzīvniekiem klepus lēkmes. Klepus raksturs ir specifisks un vairāk atgādina gārgšanu. Saimniekiem dažkārt šķiet, ka dzīvnieka kaklā ir iestrēdzis svešķermenis, un tieši ar šādu šķietami pašizsauktu klepu tas cenšas no tā atbrīvoties.

Abu sirds pušu mazspēja var kombinēties. Šāds gadījums tiek uzskatīts par ļoti smagu, jo dzīvnieka stāvoklis pasliktinās strauji un acīmredzami, un rezultātā pat iespējama dzīvnieka nāve. Pretējs stāvoklis, kad veselība pasliktinās lēnām, ir kādas sirds puses mazspēja. Tas var turpināties gadiem bez acīmredzamām dzīvnieka uzvedības izmaiņām. Un tad pēkšņi dzīvnieks izrādās ļoti slims. Tā notiek, jo slimība norit pakāpeniski un organisms, līdz zināmai robežai, ir spējīgs slimības sekas kompensēt vai novērst. Slimība izpaužas brīdī, kad kompensācijas mehānismi ir izsīkuši. Šādos gadījumos (kas skaitās nopietni) bez pareizas ārstēšanas veterinārārsta uzraudzībā dzīvnieka mūžs ir ļoti īss. Pēc statistikas suņi pēc sirds slimību diagnostikas ar nepārtrauktu medikamentu lietošanu nodzīvo no viena līdz trijiem gadiem.

Galvenās pazīmes, kas liecina par sirds slimībām:

· Vispārējs vājums

· Ātri nogurst

· Depresija

· Apetītes zudums

· Svara zudums

· Klepus (bieži pēc fiziskām slodzēm)

· Smagi elpo, aizdusa

· Apaļš vēdera dobums (šķietami pārpildīts)

· Paātrināta sirdsdarbība

· Vājš pulss.

Labās ziņas ir tādas, ka sirds slimības var diagnosticēt savlaicīgi. Sirds slimību iespējamība pieaug ar dzīvnieka vecumu. Vērojiet savu mīluli un ja redzat vismaz trīs no iepriekš minētajām pazīmēm, atrādiet savu mīluli dakterim. Visprecīzākā diagnostikas metode ir ultrosonogrāfija. Pastāv iespēja uzzināt vai Jūsu mīlulis nav riska grupā veicot pilnu asins ainu un BNP (B type Natriuretic Peptide). Laicīgi diagnosticēta sirds slimība viegli padodas ārstēšanai, kas garantē Jūsu dzīvniekam ilgu mūžu.

Profilaktiski iesaku lietot Rx Vitamins CoQ10, kas palīdz saglabāt veselu sirds asinsvadu sistēmu. Devas: 50mg reizi dienā mazām šķirnēm un kaķiem. 100mg reizi dienā vidējām šķirnēm un 100mg divreiz dienā lielām šķirnēm vai tā kā Jums iesaka veterinārārsts.

http://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2011/07/21/what-your-vet-looks-for-when-listening-to-your-dogs-heart.aspx