APTAUKOŠANĀS SUŅIEM

Aptaukošanās tiek definēta kā taukaudu uzkrāšanās organismā, kas biežāk saistīta ar pārmērīgu barības uzņemšanu, vielmaiņas traucējumiem un/vai nepietiekamu enerģijas izmantošanu.

Pastāv daudzi faktori, kuri var veicināt indivīda aptaukošanos, piemēram, iedzimta nosliece, fiziskās aktivitātes trūkums u.c., bet galvenais faktors ir augsts ogļhidrātu saturs barībā. Lielākās bažas medicīnā ir saistītas ar neskaitāmām slimībām, kuras veicina aptaukošanās jeb liekais svars. Vairākos pētījumos konstatēts, ka liekais svars kaitīgi ietekmē mājdzīvnieku veselību un ilgmūžību. Dzīvniekiem ar noslieci uz lieko svaru galvenokārt novēro ortopēdiskas slimības, cukura diabētu, asinsvadu slimības, sirds un respiratorās sistēmas slimības, urīnizvadsistēmas traucējumus, reproduktīvās sistēmas traucējumus, jaunveidojumus (krūšu audzēji, pārejas šūnu karcinoma), ādas slimības un anestēzijas komplikācijas. Tā kā nav zināmi zāļu līdzekļi, kas sekmīgi ārstētu aptaukošanos, tad vienīgā ārstēšanas iespēja mājdzīvniekiem ietver katram dzīvniekam piemērotu diētu un palielinātu fizisko slodzi. Pastiprināta uzmanība ir jāpievērš laicīgai problēmas diagnostikai. Konsultējieties ar savu veterinārārstu vai Jūsu mīlulim nav liekais svars un kādi ārstēšanas pasākumi ir jāpieņem.


FARMINA VET LIFE OBESITY

Farmina Vet Life Obesity ir pilnvērtīga diētiska barība pieaugušiem suņiem, kas samazina lieko ķermeņa svaru un palīdz kontrolēt glikozes līmeni asinīs cukura diabēta gadījumā.

Farmina Vet Life Obesity satur zemu kaloriju daudzumu, kas nepieciešams dzīvnieka ķermeņa svara samazināšanai. Paaugstinātais šķiedrvielu saturs rada dzīvniekam sāta sajūtu un samazina apetīti. Pateicoties zemajam cietes un cukura līmenim, šī barība ir īpaši piemērota suņiem, kas slimo ar cukura diabētu. Augstās kvalitātes karnitīns un proteīni, kas pievienoti barībai, pasargā no muskuļu masas zuduma svara zaudēšanas laikā.

Ārstēšanas un profilakses kārtība.
Ieteicams konsultēties ar veterinārārstu par dzīvnieka ķermeņa kondīciju pirms barības lietošanas un pirms lietošanas perioda pagarināšanas. Dodiet Vet Life Obesity, līdz brīdim, kad ir sasniegts vēlamais dzīvnieka ķermeņa svars.