ALERĢIJA

Alerģija ir nevēlama fiziska reakcija, kuru izraisa imūnās sistēmas pārmērīga reakcija uz uzņemto pārtiku, ieelpotajiem putekļiem vai vielām un materiāliem, kas nonākuši kontaktā ar dzīvnieka ādu.

Bez imūnsistēmas dzīvnieks nespētu veidot rezistenci pret vīrusiem, baktērijām, svešiem proteīniem un citām kairinošām vielām, kuras ir nokļuvušas organismā. Tomēr dažreiz imūnsistēma reaģē uz lietām, kuras nav bīstamas organismam. Piemēram, daži pārtikas produkti vai vielas (ziedputekšņi, pulveri, spalvas, vilna, mājas putekļi, kukaiņu kodumi) izraisa reakcijas, kurām raksturīga nieze, šķaudīšana, klepus, acu asarošana, vemšana un caureja. Šīs reakcijas var novērot ne tikai suņiem, bet arī cilvēkiem. Retos gadījumos, imūnā sistēma reaģē uz paša suņa ķermeņa šūnām. Tās sauc par autoimūnām reakcijām.

Lai sunim izveidotos alerģiska reakcija pret kādu vielu, alergēna iedarbībai ir jāizpaužas vismaz divas reizes. Vielu, pret kuru suņa organisms izraisa alerģiju, sauc par alergēnu. Veidu, kādā organisms reaģē uz šo alergēnu, sauc par paaugstinātas jutības reakciju vai alerģisku reakciju.

Pārtikas alerģija

Suņi var kļūt alerģiski pret konkrētiem pārtikas produktiem vai vielām pārtikas produktos. Biežākie pārtikas alergēni ir vista, kukurūza, kvieši un soja. Suņiem var veidoties arī pārtikas alerģija pret liellopu gaļu, cūkgaļu, piena produktiem vai olām. Intensīvi niezoši izsitumi bieži attīstās uz galvas, kakla un muguras, var pietūkt arī acu plakstiņi. Jūs varat novērot apmatojuma izkrišanu un niezošas čūlas uz ādas, ko izraisa pastāvīga kasīšanās. Dažreiz tiek skartas tikai ausis. Šādos gadījumos, ausis kļūst izteikti sārtas, tās var iekaist, var parādīties mitri izdalījumi. Retāk, pārtikas alerģija rada caureju vai vemšanu.

Ārstēšana: Lai novērstu pārtikas alerģiju un tās izraisītos simptomus, nepieciešams diagnosticēt alergēnu. Efektīva metode alergēnu noteikšanai ir izslēgšanas diēta. Veterinārajās aptiekās un klīnikās, sekojot veterinārārsta rekomendācijām, ir iespējams iegādāties rūpnieciski ražotas veterinārās barības, kas paredzētas tieši pārtikas alergēnu izslēgšanai. Veterinārā diēta ievērojami atšķiras no ierastās barības. Izvēlētās sastāvdaļas un atšķirīgās barības pagatavošanas metodes izslēdz no ēdienkartes alerģiskas reakcijas izraisošos faktorus. Ar šādu barību dzīvnieku baro vismaz četras līdz sešas nedēļas. Kad alerģija ir pārgājusi, nākamais solis ir atkārtoti pakļaut dzīvnieku „aizdomīgajam” alergēnam, un novērot vai seko alerģiska reakcija.

Farmina Vet Life UltraHypo ir pilnvērtīga diētiska barība suņiem, kas samazina gremošanas trakta jutību uz barības sastāvdaļām. Barība piemērota arī suņiem, kuri cieš no barības alerģijas un atopijas. Šo diētu var lietot kā diagnostisku paņēmienu – izslēgšanas diētu. Barība īpaši piemērota atopiskā dermatīta gadījumos un dzīvniekiem, kas cieš no atkārtotas diarejas.

Farmina Vet Life UltraHypo satur hidrolizētu dzīvnieku izcelsmes proteīnu ar zemu molekulāro svaru (6000 daltoni), kas ir unikāls proteīna avots, un rafinētu rīsu cieti un zivju eļļu, kuru mērķis ir izslēgt alerģiskās reakcijas izraisošos faktorus. Hidrolizētais proteīns, kuru perifērā imūnā sistēma neatpazīst, un rafinētā ciete palīdz izvairīties no alerģiskām reakcijām un samazina to simptomātiku.