Kā iegūt spīdīgu apmatojumu sunim?

Vai arī jūs esat pamanījuši, ka jūsu mīluļa apmatojums zaudējis savu dabisko spīdumu? Apmatojumus sācis vairāk mest spalvu? Kāds tad ir veselīgs apmatojums sunim?

  • veselīgs apmatojums būs mīksts un salīdzinoši gluds. kažokam jābūt spīdīgam, bet ne taukainam un bez spēcīgas smakas.
  • Bet toties neveselīgs apmatojums būs nespīdīgs, apmatojums liksies sauss vai arī pretēji pārāk taukains. Izkritīs daudz vairāk apmatojums kā vajadzētu, iespējams var parādīties plankumi bez apmatojuma.

Laikā kad mainās apmatojums, tas ir pavasarī un rudenī, dzīvniekiem īpaši ir nepieciešams papildus minerālvielas un taukskābes. Bieži ir tā, ka šo vielu trūkumu dēļ dzīvnieks sāk mainīt kažoku un dara to ārkārtīgi ilgi. Lai palīdzētu savam mīlulim veiksmīgi tikt galā ar apmatojuma maiņu būtu vēlams ikdienas uzturam pievienot dažādas omega taukskābes, kā piemēram, Dermanorm, kas ir papildbarība gan kaķiem, gan suņiem. satur omega-3 un omega-6 taukskābes. Taukskābes var lietot ilgstoši vai tikai apmatojuma maiņas periodā. Apmatojuma maiņas laikā labi iedarbojas arī vitamīni, kuri satur biotīnu.

Papildus vitamīniem var dot olas, čia sēklas, auzas, kokosriekstu eļļu, lasi, dzērvenes un saldo kartupeli. Ļoti svarīgi ir, lai sunim būtu pieejams svaigs ūdens.

Dzīvnieki jāmazgā tikai tad, kad tie ir netīri. Pārāk bieža suņa vannošana nav nepieciešama, jo apmatojums var zaudēt savas dabiskās taukvielas un spīdumu. Noskaidrojiet veterinārajās aptiekās, kurš šampūns vislabāk derēs jūsu mīlulim. Nekad nelietojiet cilvēku šampūnu, jo suņu ādai ir cits PH līmenis.

Dermanorm omega kapsulas varat iegādāties mūsu mājas lapā vetline.lv