Osteoartrīts suņiem

Vai esat ievērojuši, ka jūsu suns pieklibo, ir grūtības piecelties no ilgstošas gulēšanas, atsakās no aktivitātēm, kuras iepriekš sunim nesa lielu prieku? Varbūt jums šķiet, ka suns ir palicis slinkāks, bet patiesībā varbūt sunim ir kāda no artrīta formām, kas liedz sunim uzvesties kā agrāk?

Osteoartrīts ir visizplatītākā artrīta forma suņiem, ietekmējot aptuveni ceturto daļu suņu.Veselā locītavā skrimšļi darbojas kā spilvens, lai ļautu  locītavai vienmērīgi pārvietoties pa visu kustību diapazonu. Osteoartrīta gadījumā šis skrimšļa spilvens sāk sadalīties tādu faktoru dēļ kā: vecums,  traumas vai slimības. Šī aizsargspilvena zudums izraisa sāpes, veicina iekaisumu, samazinātu kustību amplitūdu, kā arī kaulu spuru veidošanos.  Lai gan jebkurai locītavai var attīstīties osteoartrīts, visbiežāk osteoartrīts skar elkoņa, ceļa un gūžas locītavas.

Osteoartrīta simptomi:

 1. Klibums, ko izraisa sāpes;
 2. grūtības piecelties, uzkāpt pa kāpnēm;
 3. vispārēja aktivitātes samazināšanās;
 4. stīvums;
 5. izmaiņas uzvedībā;
 6. muskuļu masas zudums virs ekstremitātēm.

Jebkuram sunim var attīstīties osteoartrīts, īpaši, kad viņš noveco. Tomēr ir daži faktori, kas var veicināt osteoartrīta rašanos:

 1. lielās suņu šķirnes, piemēram, labradori, zelta retrīveri;
 2. vecums;
 3. aptaukošanās;
 4. traumas;
 5. nepiemērots uzturs;
 6. ģenētika.

Osteoartrītu nevar izārstēt, bet mēs savam mīlulim varam palīdzēt ar uztura bagātinātājiem. Kā vienu no tiem mēs piedāvājam Flexadin. Flexadin ir ļoti garšīgas košļājamās tabletes ko var dot jūsu mīlulim jebkurā diennakts laikā,  kā gardumu vai kopā ar ēdienu. Flexadin  ne tikai novērš skrimšļa bojāšanos, bet pat to nostiprina. Uzlabosies jūsu mīluļa locītavu motorika un mobilitāte. Šāds iznākums var ļaut jūsu mīlulim piedalīties fiziskajās aktivitātēs, kas veicinās labāku veselību, kā arī potenciāli samazinās ar osteoartrītu un bezdarbību saistītās komplikācijas (svara pieaugumu u.c.).

Uztura bagātinātājam Flexadin  ir 3 galvenās sastāvdaļas:

 1. Velna nags (Harpagofīts)-augs, kam piemīt sāpes mazinošas īpašības.
 2. glikozamīns un hondroitīns – vielas, ko organisms ražo dabīgi un, kas samazina un palēnina osteoartrīta progresēšanu.

Bez šīm trim sastāvdaļām Flexadin sastāvā vēl ir :

 1. Omega 3 – palīdz atbrīvoties no uztūkuma un nomierina sāpošās locītavas
 2. Vitamīns E – labi zināms kā antioksidants palīdz novērst skrimšļa sadalīšanos
 3. UCII – iegūts no cāļa krūšu kaula, kas nodrošina optimālu kopējo atbalstu jūsu mīlulim.

Pētījums liecina, ka 96% suņi labprātīgi pieņēma mūsu uztura bagātinātāju. Ja jūsu suns ir pakļauts osteoartrīta attīstībai, ir īpaši svarīgi regulāri apmeklēt savu veterinārārstu. Tie var palīdzēt nodrošināt, ka jūsu suns uztur veselīgu svaru un aktīvu dzīvesveidu, un bieži var laicīgi pamanīt osteoartrīta pazīmes, pirms problēma kļūst nopietna.