VĀCU ŠPICS/POMERANIAN

Apraksts:
Vācu špicam ir lapsas purniņš, vidēji lielas mandeļveida acis, un mazas, augstu novietotas, stāvošas austiņas. Kvadrātveida ķermeņa forma. Aste novietota augstu, cieši uz muguras.

Krāsa:
Populārākā ir rudā no krēmkrāsas līdz pat koši oranžai. Sastopami arī balti, melni, brūni un divkrāsu špici. Vilna ir nedaudz asa, stāvoša, ar biezu pavilnu.

Raksturs:
Vācu špics ir modrs, temperamentīgs un kustīgs sargs, kas izceļas ar lielu drosmi, pēc dabas tas ir visnotaļ kareivīgs un arī skaļš mājas sargs. Tāpēc špics nopietni jāaudzina jau no pirmajām dienām. Špics ir rotaļīgs suņuks un lielu bumbu tas ar ķepiņām veļ bez īpašas mācīšanas, arī dancot tam labprāt patīk, turklāt to visu dara ar lielu azartu. Šis suns nemēdz būt sadrūmis, tas pēc dabas ir optimists un ļoti mīl visus savas ģimenes locekļus un grib lai arī viņu samīlē.

Īpašības:
Mīlīgi, uzticīgi, jūtīgi, atsaucīgi, drosmīgi, enerģiski, dzīvespriecīgi, nebēdnīgi, rotaļīgi.
Pēc auguma skaustā vācu špici iedalās:

  • punduršpics (zwergspitz; miniatūrais špics vai Pomerānijas špics) 18-22cm (augumā mazāki eksemplāri tiek brāķēti);
  • vācu mazais špics(kleinspitz) 23-29cm;
  • vidējais špics (mitelspitz) virs 29cm;
  • ir arī lielie špici un vilku špici (volfšpici), kas ir augumā daudz lielāki.

Latvijā sastopami punduršpici, vācu mazie špici un vilku špici.

Svars: 2,0-3,5 kg (punduršpics un vācu mazais špics).

Ieteicamie dzīves apstākļi:
Ideāls suns pilsētas dzīvoklī, kā arī cilvēkiem, kas nemīl daudz staigāt. Var pieradināt nokārtoties kaķu kastītē vai uz avīzes. Ar prieku dosies arī garākās pastaigās un izbraukumos brīvā dabā kopā ar savas ģimenes locekļiem. Labi satiek ar citiem mājas mīluļiem.

Dzīves ilgums:
Ilgdzīvotājs līdz pat 16 gadiem, kas punduršķirnēm ir raksturīga īpatnība, nav raksturīgas alerģijas vai cita veida saslimšanas, bet ir rūpīgi jākopj zobiņi.

Kopšana:
Pateicoties īpatnai spalvas struktūrai, kas nemēdz savelties, kažociņš ir viegli kopjams, parastos apstākļos pietiek, ka to izķemmē vienu reizi nedeļā, sezonas spalvas maiņas laikā gan to vajadzētu ķemmēt biežāk, bet tas ir īslaicīgi. Uz ķepiņām spalva ir samērā īsa, tāpēc slapjā laikā tās nepaliek dikti netīras. Biezais kažociņš ziemā sunīti pasargā no aukstuma.

Grupa:
FCI 5.grupa, kurā ietilpst arī čau-čau, samojedi, Aļaskas malamuti utt, (AKC Toy grup.)

Izcelsmes valstis:
Vācija, bet lielu artavu pomerāņu tipa izveidošanā ieguldījuši angļu un amerikāņu audzētāji.

Vēsture:
Špici tiek uzskatīti par senākajām, laika gaitā vismazāk pārveidotajām suņu šķirnēm. Par šķirnes dzimteni uzskatāma Ziemeļeiropa,1898.gadā tika nodibināts Vācijā pirmais špicu cienītāju klubs .